League Of Gods-Metin2 Forum
Σας καλωσορίζουμε στο Forum του νέου ελληνικού Private Server , League Of Gods! Για να κάνετε σύνδεση στο Forum πρέπει να έχετε λογαριασμό!
Για δημιουργία λογαριασμού πηγαίντε στην εγγραφή!
Εάν έχετε ήδη λογαριασμό απλά πατήστε Σύνδεση!


Η Δ.Ο του League Of Gods!
League Of Gods-Metin2 Forum
Σας καλωσορίζουμε στο Forum του νέου ελληνικού Private Server , League Of Gods! Για να κάνετε σύνδεση στο Forum πρέπει να έχετε λογαριασμό!
Για δημιουργία λογαριασμού πηγαίντε στην εγγραφή!
Εάν έχετε ήδη λογαριασμό απλά πατήστε Σύνδεση!


Η Δ.Ο του League Of Gods!
League Of Gods-Metin2 Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
SiteΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
LoG Status: Server:Online Chars:Online Ch1:Online Ch2:Online Ch3:Offline

 

 Σχετικά με τους Sura BM

Πήγαινε κάτω 
+4
blastwindy
RnsKariolh
drakos
Notorious
8 απαντήσεις

Να παραμείνει η Σκοτεινή Προστασία (Διαβάστε το άρθρο)
Ναι
Σχετικά με τους Sura BM I_vote_lcap39%Σχετικά με τους Sura BM I_vote_rcap
 39% [ 29 ]
Οχι
Σχετικά με τους Sura BM I_vote_lcap61%Σχετικά με τους Sura BM I_vote_rcap
 61% [ 46 ]
Σύνολο Ψήφων : 75
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
[BA]NaSty
Board Admin
Board Admin
[BA]NaSty


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2013

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΠεμ 10 Δεκ - 22:16

Όπως γνωρίζετε, τον τελευταίο καιρό προσπαθούμε με την ομάδα των PvP Testers να ισορροπήσουμε το PvP στον Server. Είμαστε στα "τελειώματα" αλλά αυτό που μας καθυστερεί είναι ένα Bug που εμφανίστηκε στην Σκοτεινή Προστασία των Sura. Οποιαδήποτε αλλαγή και αν κάναμε, δεν είχε κανένα αποτέλεσμα, πράγμα το οποίο δεν ισορροπούσε τους BM. Προσπαθήσαμε να βρούμε πολλές εναλλακτικές και καταλήξαμε στις εξής δύο επιλογές. Είτε θα αφήσουμε την Σκοτεινή Προστασία έτσι όπως είναι και θα μειώσουμε τις επιθέσεις τους, με αποτέλεσμα να παίζει σαν "Tank" , είτε θα αφαιρέσουμε την προστασία. Η δοκιμή που έχει γίνει μέχρι στιγμής είναι με αφαιρεμένη προστασία και μπορώ να πω πως το PvP ήταν άψογο. [Update]Φανταστείτε όμως στην περίπτωση που μειωθούν τα skills και ένας όπλου σας σβήσει!...πάει η προστασία!Οπότε η δικιά μου άποψη είναι να γίνει αφαίρεση του skill, αλλά μια τέτοια πρωτοβουλία δεν μπορούμε να την πάρουμε μόνοι μας χωρίς να ρωτήσουμε και την δικιά σας άποψη.

Οπότε, ζητώ από όλους, ως μέλη του Forum αλλά και επισκέπτες (χωρίς να είναι αναγκαία η εγγραφή), να ψηφίσετε πια αλλαγή επιθυμείτε να γίνει.
Βέβαια θα ήθελα όσοι είναι μέλη του Forum να μας πουν τι επέλεξαν και τον λόγο που επέλεξαν την συγκεκριμένη αλλαγή. Είναι πολύ σημαντικό για εμάς να ακούμε τις δικές σας γνώμες/απόψεις. Ο κάθε ένας μπορεί να ψηφίσει μόνο μία φορά και δεν έχει δυνατότητα αλλαγής ψήφου.

Ετοιμάζουμε αρκετές αλλαγές και διορθώσεις που θα έρθουν στον Server σύντομα.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Notorious

Notorious


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2015

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΠεμ 10 Δεκ - 23:06

Καλησπέρα κατ'αρχάς! Λοιπόν εγώ ψήφισα να μην παραμείνει η προστασία για τον εξής λόγο. Καλό το να υπάρχει κάποιο "Τανκ" όπως είπατε αλλά σε θέματα καθαρά ομαδικών μαχών (π.χ πόλεμοι συντεχνιών, ντου κτλ). Από κει και πέρα το πρόβλημα είναι τα PvP. Και να μειωνόταν το dmg των BM και πάλι όλοι οι υπόλοιποι θα κάναμε μια τρύπα στο νερό απέναντί τους, διότι δεν θα σκάγαμε αρκετό dmg και όπως είναι φυσικό κάποια στιγμή όσοοο και να παλεύαμε να αντέξουμε θα πέφταμε... Αυτά από μένα..! Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drakos

avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2015

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΠαρ 11 Δεκ - 23:38

Αν μειωσεις προστασια η dmg σκιλλ θα πρεπει να μιωσεις τους θεραποιας καθος και το συννεφο του νιντζα που σκαει τα αντερα μιας και η μαγικη αμινα που εχει ο σερβερ ειναι μουφα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[BA]NaSty
Board Admin
Board Admin
[BA]NaSty


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2013

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΣαβ 12 Δεκ - 0:22

drakos έγραψε:
Αν μειωσεις προστασια η dmg σκιλλ θα πρεπει να μιωσεις τους θεραποιας καθος και το συννεφο του νιντζα που σκαει τα αντερα μιας και η μαγικη αμινα που εχει ο σερβερ ειναι μουφα!

Έχουν ήδη γίνει αλλαγές σε αυτά που ανέφερες φίλε μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
RnsKariolh

RnsKariolh


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2015
Ηλικία : 29
Τόπος : Κοζάνη

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΣαβ 12 Δεκ - 8:22

Εγώ θα προτιμουσα να βγαλετε την προστασια απο το να μην σκανε τιποτα οι σουρα για να ειναι πιο ενδιαφερον και στα wars αλλιως δεν θα νιωθει τιποτα. Καλημερα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blastwindy

blastwindy


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2015
Ηλικία : 27
Τόπος : Βεροια

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΣαβ 12 Δεκ - 14:23

Εγω θα προτιμουσα να μιωθει ελαχιστα το DMG του Sura BM και να μεγαλωσει η μαγικι αντισταση στο 15% αντι για 5% γιατι και χωρις το buff τους παρολο που καποια ατομα προτιμανε να αφαιρεθει το buff του αυτο μετα την αφαιρεσει δεν θα αρεσει σχεδον σε κανεναν το καλυτερο ειναι να μιωθει ελαχιστα και να μεγαλωσει η μαγικη αντισταση Very Happy cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yagami247

avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2015

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΣαβ 12 Δεκ - 15:03

Αμα παει στο 15% δεν θα σκαει τιποτα ουτε ο σουρα ουτε ο σαμαν ετσι οπως ειναι το damage εδω μεσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[BA]NaSty
Board Admin
Board Admin
[BA]NaSty


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2013

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΣαβ 12 Δεκ - 15:29

Δεν υπάρχει περίπτωση αύξησης της μαγικής αντίστασης! Εκτός του ότι θα προκαλέσει μεγαλύτερη ανισορροπία στους άλλους χαρακτήρες, θα υπάρχει και λειτουργικό πρόβλημα μιας και θα χρειαστεί να αλλάξετε τα Bonus στα αντικείμενα σας με κίνδυνο να χαθεί κάποιο "διπλό" Bonus.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NoobKilleR

NoobKilleR


Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2015
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ - 2:17

Κρίνοντας και χωρίς να θέλω να διαστρεβλώσω τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας πιστεύω οτι αν αφαιρεθεί η Σκοτηνη προστασία τότε όλοι οι παίχτες , μετά τα τεστ και τις ώρες που σπαταλήσαμε στον Test Server , τα PvP θα είναι απόλυτα ισορροπημένα και χωρίς να κατασταφει ο Char. Φανταστείτε ένα Game το πολύ θα σκάμε 20-30κ με Max Ηp ≈160.000 ακομα και ο BM χωρίς προστασία κάνει το ίδιο  Dmg και δεχετε πάλι το ίδιο. Όποτε ξεχνάμε κάποιος Full πάντα μιλάμε, να ρίχνει κάποιον άλλον μονοχητο. Στα Ντου θα κάνουμε Focus τον ποιο ευάλωτο και το Game είναι ευχάριστο και αποτελεσματικο.

Ψηφίζω ΟΧΙ στην δημοσκόπηση.
Ελπίζω αυτά που είπα να καθησύχασαν κάποιους ήδη BM του Server
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fallenfriendsmt2.weebly.com/
giolinux

avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 17/11/2015
Ηλικία : 37
Τόπος : Thessaloniki

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ - 15:58

Δηλαδή έχουν φτιαχτεί τα dmg στο σύνεφο του νιντζα και στα skill του σαμάνου και το μόνο πρόβλημα είναι ο BM? Αν τα φτιάξατε αυτά τότε θα έπρεπε να έχει φτιαχτεί και ο BΜ. Μειώσατε δηλαδή τα skill των σαμανων και νιντα? Οκ τότε γιατι πολύ απλά δεν μειώνετε και του BM??? Κάτι που θα μπορούσατε να αποφύγετε κάνοντας την μαγική ίση με τις άλλες άμυνες. Το λέω αυτό με απόλυτη σιγουριά μιας και είμαι προγραμματιστής και ξέρω τις εξισώσεις των skill κάθε χαρακτήρα. Εκτός και αν έχετε πειράξει αυτές τις εξισώσεις.. τότε ή θα έπρεπε να ξέρετε τι κάνετε ή καταστρέψατε το game.. Προσωπικά θεωρώ πως βγάζοντας ένα skill σταματάει η ουσία.. Αν αύριο βρούμε κιάλο πρόβλημα πχ θα βγάλετε και άλλα skill? Έχετε κάνει καλή δουλειά γενικά αλλά πάρτε και καμια ιδέα από σοβαρούς server του εξωτερικού όσο αναφορά τα dmg και άμυνες... Βρείτε μου έναν που να έχει την μαγική κάτω από τις άλλες άμυνες και θα ψηφίσω να βγει η προστασία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.fogiocom.gr
Yagami247

avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2015

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΚυρ 13 Δεκ - 17:38

giolinux έγραψε:
Δηλαδή έχουν φτιαχτεί τα dmg στο σύνεφο του νιντζα και στα skill του σαμάνου και το μόνο πρόβλημα είναι ο BM? Αν τα φτιάξατε αυτά τότε θα έπρεπε να έχει φτιαχτεί και ο BΜ. Μειώσατε δηλαδή τα skill των σαμανων και νιντα? Οκ τότε γιατι πολύ απλά δεν μειώνετε και του BM??? Κάτι που θα μπορούσατε να αποφύγετε κάνοντας την μαγική ίση με τις άλλες άμυνες.  Το λέω αυτό με απόλυτη σιγουριά μιας και είμαι προγραμματιστής και ξέρω τις εξισώσεις των skill κάθε χαρακτήρα. Εκτός και αν έχετε πειράξει αυτές τις εξισώσεις.. τότε ή θα έπρεπε να ξέρετε τι κάνετε ή καταστρέψατε το game.. Προσωπικά  θεωρώ πως βγάζοντας ένα skill σταματάει η ουσία.. Αν αύριο βρούμε κιάλο πρόβλημα πχ θα βγάλετε και άλλα skill? Έχετε κάνει καλή δουλειά γενικά αλλά πάρτε και καμια ιδέα από σοβαρούς server του εξωτερικού όσο αναφορά τα dmg και άμυνες... Βρείτε μου έναν που να έχει την μαγική κάτω από τις άλλες άμυνες και θα ψηφίσω να βγει η προστασία...  
Εγω αυτο με την μαγικη το εχω πει παρα πολλες φορες αλλα δεν προσπαθησαν καν να βαλουν ενα εξτρα 5% στην δροσια να δουν αλλαγη damage.Δεν θελουν γιατι θα αλλαξει πολλα πραγματα ενω για εμενα ειναι η σωστη αλλαγη.(Ειμαι ενα απο τα ατομα που δουλεουν στα τεστ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[BA]NaSty
Board Admin
Board Admin
[BA]NaSty


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2013

Σχετικά με τους Sura BM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχετικά με τους Sura BM   Σχετικά με τους Sura BM I_icon_minitimeΔευ 14 Δεκ - 8:53

Η ψηφοφορία έληξε! Το αποτέλεσμα της είναι εμφανές! Η Σκοτεινή Προστασία θα αφαιρεθεί. Ευχαριστούμε πολύ που μπήκατε στην διαδικασία να ψηφίσετε και να πείτε στα σχόλια την γνώμη σας.
Σύντομα θα σας ενημερώσουμε σχετικά με το πότε θα περάσουν οι αλλαγές.. Το θέμα Κλειδώνει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σχετικά με τους Sura BM
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Βοηθεια σχετικα με τους δρακολιθους.
» Αγοράζω όπλο Sura BM (PvP)
» Λύση σχετικά με τα stats.
» Σχετικά με το χθεσινό Hack Attack..

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
League Of Gods-Metin2 Forum :: Γενική κατηγορία :: Γενική Συζήτηση-
Μετάβαση σε: