League Of Gods-Metin2 Forum
Σας καλωσορίζουμε στο Forum του νέου ελληνικού Private Server , League Of Gods! Για να κάνετε σύνδεση στο Forum πρέπει να έχετε λογαριασμό!
Για δημιουργία λογαριασμού πηγαίντε στην εγγραφή!
Εάν έχετε ήδη λογαριασμό απλά πατήστε Σύνδεση!


Η Δ.Ο του League Of Gods!
League Of Gods-Metin2 Forum
Σας καλωσορίζουμε στο Forum του νέου ελληνικού Private Server , League Of Gods! Για να κάνετε σύνδεση στο Forum πρέπει να έχετε λογαριασμό!
Για δημιουργία λογαριασμού πηγαίντε στην εγγραφή!
Εάν έχετε ήδη λογαριασμό απλά πατήστε Σύνδεση!


Η Δ.Ο του League Of Gods!
League Of Gods-Metin2 Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
SiteΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
LoG Status: Server:Online Chars:Online Ch1:Online Ch2:Online Ch3:Offline

 

 Σέρβερ-Εγκατάλειψη

Πήγαινε κάτω 
+3
[BA]NaSty
NoobKilleR
Legend
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Legend

Legend


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2015
Τόπος : Athens

Σέρβερ-Εγκατάλειψη  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σέρβερ-Εγκατάλειψη    Σέρβερ-Εγκατάλειψη  I_icon_minitimeΤετ 9 Δεκ - 20:02

Γεια σε όλους σας.

Τις τελευταίες ημέρες, παρατηρώ πως έχουμε μείνει πολύ λίγα άτομα στο σέρβερ. Συγκεκριμένα, ο αριθμός των συνδεδεμένων παικτών κυμαίνεται από 60 έως , το πολύ, 70. Στην αρχή, όπως όλοι γνωρίζετε, ήμασταν 100+. Τι συμβαίνει? Γιατί τη δεδομένη χρονική στιγμή άλλοι σέρβερ έχουν 200+, ενώ εσείς όχι? Μήπως πρέπει να αλλάξετε κάποια πράγματα? Το damage, το drop των αντικειμένων αναβάθμισης ( είναι υπερβολή να απαιτούνται 80 αντικείμενα κάθε 20 level, που πέφτουν από το boss. Άλλο ο δύσκολος σέρβερ, άλλο ο υπερβολικός που καταντά βαρετός). Μήπως πρέπει να κινητοποιηθεί λίγο η Δ.Ο, η οποία δεν έχει ανανεώσει τίποτα στο παιχνίδι, ώστε να προσελκύσει το ενδιαφέρον των παικτών? Στον League of Gods, έχει γίνει καλή δουλειά και είναι κρίμα να μην έχει παίκτες, λόγω της ύπαρξης άλλων μέτριων metin2. Μπαίνουμε σε ένα παιχνίδι που, λόγω της έλλειψης παικτών, δεν μπορούμε να απολαύσουμε. Δεν μπορούμε να κάνουμε ανταλλαγές, ούτε πολέμους συντεχνιών, τίποτα απολύτως.
Τι σκοπεύετε να κάνετε για όλα αυτά?

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NoobKilleR

NoobKilleR


Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2015
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Σέρβερ-Εγκατάλειψη  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβερ-Εγκατάλειψη    Σέρβερ-Εγκατάλειψη  I_icon_minitimeΤετ 9 Δεκ - 21:58

Legend καλησπέρα
Θα μιλήσω απο μεριάς δικής μου και μόνο.
Ο Server είναι πάρα πολύ καλά στημένος στο PvM κομμάτι επίσης το UpGrade Sustem είναι εξίσου κάλο (ναι θέλει κάψιμο) Δεν είναι όμως ακατόρθωτο. Είναι ωραίο να έχεις με κάτι να ασχοληθείς.
Το PvP τώρα απο την άλλη η Δ.Ο κάνει οτι καλύτερο μπορεί καθως έχουμε κληθεί πολλά άτομα σε TestServer και το διορθώνουμε όλοι μαζί.
Τώρα για τον πληθυσμό θα σου πω εγώ γιατί έχει μειωθεί και πιστεύω θα συμφωνήσεις μαζί μου.
Κάποιες μέρες πριν ο Server δέχτηκε επίθεση απο έναν ανερχόμενο Server μπορεί να μην μπορώ να το επιβεβαιώσω άλλα χρονικά όλα τεριαζουν... Ο Server αυτός που δεν θα κρατήσει ούτε μήνα έχει πάρει κάποιον κόσμο που μέρα με την μέρα επιστρέφει εδώ...
Υπομονή θα φτιαχτεί το Dmg στο PvP και πιστεύω ότι ο συνγκερκιμενος Server θα κράτηση και με αρκετό κόσμο Online.

Τώρα αν πιστεύει η Δ.Ο οτι πρέπει να ανέβει το Rate στο Drop για να προσέλκυση ποιο πολύ κόσμο να το κάνει αν και θα είναι άδικο για εμάς που πραγματικά λιώσαμε το κορμί μας στα Exp-Drop Map.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fallenfriendsmt2.weebly.com/
Legend

Legend


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2015
Τόπος : Athens

Σέρβερ-Εγκατάλειψη  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβερ-Εγκατάλειψη    Σέρβερ-Εγκατάλειψη  I_icon_minitimeΤετ 9 Δεκ - 22:05

NoobKilleR έγραψε:
Legend καλησπέρα
Θα μιλήσω απο μεριάς δικής μου και μόνο.
Ο Server είναι πάρα πολύ καλά στημένος στο PvM κομμάτι επίσης το UpGrade Sustem είναι εξίσου κάλο (ναι θέλει κάψιμο) Δεν είναι όμως ακατόρθωτο. Είναι ωραίο να έχεις με κάτι να ασχοληθείς.
Το PvP τώρα απο την άλλη η Δ.Ο κάνει οτι καλύτερο μπορεί καθως έχουμε κληθεί πολλά άτομα σε TestServer και το διορθώνουμε όλοι μαζί.
Τώρα για τον πληθυσμό θα σου πω εγώ γιατί έχει μειωθεί και πιστεύω θα συμφωνήσεις μαζί μου.
Κάποιες μέρες πριν ο Server δέχτηκε επίθεση απο έναν ανερχόμενο Server μπορεί να μην μπορώ να το επιβεβαιώσω άλλα χρονικά όλα τεριαζουν... Ο Server αυτός που δεν θα κρατήσει ούτε μήνα έχει πάρει κάποιον κόσμο που μέρα με την μέρα επιστρέφει εδώ...
Υπομονή θα φτιαχτεί το Dmg στο PvP και πιστεύω ότι ο συνγκερκιμενος Server θα κράτηση και με αρκετό κόσμο Online.

Τώρα αν πιστεύει η Δ.Ο οτι πρέπει να ανέβει το Rate στο Drop για να προσέλκυση ποιο πολύ κόσμο να το κάνει αν και θα είναι άδικο για εμάς που πραγματικά λιώσαμε το κορμί μας στα Exp-Drop Map.

Συμφωνώ στο μεγαλύτερο μέρος των όσων γράφεις.
Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[BA]NaSty
Board Admin
Board Admin
[BA]NaSty


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2013

Σέρβερ-Εγκατάλειψη  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβερ-Εγκατάλειψη    Σέρβερ-Εγκατάλειψη  I_icon_minitimeΤετ 9 Δεκ - 22:21

Καλησπέρα φίλε μου, χαίρομαι για την πρωτοβουλία που πήρες να συζητήσεις ένα τέτοιο θέμα δημόσια. Στο πρώτο σκέλος σου είσαι σωστός..όσο για το δεύτερο θα σου απαντήσω στην συνέχεια. Η απώλεια του κόσμου οφείλετε κυρίως στο Unbalance που υπάρχει στους χαρακτήρες και δίνω μικρότερη βαρύτητα στο exp και στο Drop. Βέβαια αυτές ήταν οι αφορμές του να φύγει ο κόσμος και να πάει σε άλλους Servers που άνοιξαν αυτή την περίοδο και σε άλλους που πρόκειται να ανοίξουν. Η ερώτηση σου ήταν τι σκοπεύουμε να κάνουμε για όλα αυτά.. Εδώ και κάποιες μέρες δουλεύουμε πάνω στο PvP Unblance και αυτός είναι ο λόγος που δεν μας πολύ βλέπετε μέσα στο παιχνίδι. Σύντομα τελειώνουμε και προγραμματίζουμε άλλες αλλαγές που αφορούν το exp/drop και άλλες λειτουργίες που θα προσθέσουν ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Ο Server δεν είναι παρατημένος..και όσο βλέπουμε ότι σας αρέσει τόσο θα προσπαθούμε για το καλύτερο. Βέβαια δεν λέω ότι μπορούν να λυθούν όλα τα προβλήματα...υπάρχουν κάποια θέματα που εκ φύσεως από το Metin2 δεν μπορούν να λυθούν αλλά εμείς θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο δυνατό! Ετοιμάζουμε μεγάλο update για το κοντινό μέλλον που θα ενημερωθείτε μόλις έρθει εκείνη η ώρα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Legend

Legend


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 09/12/2015
Τόπος : Athens

Σέρβερ-Εγκατάλειψη  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβερ-Εγκατάλειψη    Σέρβερ-Εγκατάλειψη  I_icon_minitimeΤετ 9 Δεκ - 22:49

[BA]NaSty έγραψε:
Καλησπέρα φίλε μου, χαίρομαι για την πρωτοβουλία που πήρες να συζητήσεις ένα τέτοιο θέμα δημόσια. Στο πρώτο σκέλος σου είσαι σωστός..όσο για το δεύτερο θα σου απαντήσω στην συνέχεια. Η απώλεια του κόσμου οφείλετε κυρίως στο Unbalance που υπάρχει στους χαρακτήρες και δίνω μικρότερη βαρύτητα στο exp και στο Drop. Βέβαια αυτές ήταν οι αφορμές του να φύγει ο κόσμος και να πάει σε άλλους Servers που άνοιξαν αυτή την περίοδο και σε άλλους που πρόκειται να ανοίξουν. Η ερώτηση σου ήταν τι σκοπεύουμε να κάνουμε για όλα αυτά.. Εδώ και κάποιες μέρες δουλεύουμε πάνω στο PvP Unblance και αυτός είναι ο λόγος που δεν μας πολύ βλέπετε μέσα στο παιχνίδι. Σύντομα τελειώνουμε και προγραμματίζουμε άλλες αλλαγές που αφορούν το exp/drop και άλλες λειτουργίες που θα προσθέσουν ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Ο Server δεν είναι παρατημένος..και όσο βλέπουμε ότι σας αρέσει τόσο θα προσπαθούμε για το καλύτερο. Βέβαια δεν λέω ότι μπορούν να λυθούν όλα τα προβλήματα...υπάρχουν κάποια θέματα που εκ φύσεως από το Metin2 δεν μπορούν να λυθούν αλλά εμείς θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο δυνατό! Ετοιμάζουμε μεγάλο update για το κοντινό μέλλον που θα ενημερωθείτε μόλις έρθει εκείνη η ώρα Smile

Ωραία Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
UchihaClan

UchihaClan


Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2015
Ηλικία : 25
Τόπος : menidi

Σέρβερ-Εγκατάλειψη  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβερ-Εγκατάλειψη    Σέρβερ-Εγκατάλειψη  I_icon_minitimeΤετ 9 Δεκ - 23:27

Εγω ελατοσα καταπολη να πεζω μετιν και σιγκεκριμενα το league για τι ... αφτα με τα dnt εχουν παραγινι τα 6-7 βονους δεν θα επρεπε να ιπαρχαν κατα τιν γνομη μου και θα ηταν ορεο τα dnt items να τα φτιαχναμε εμεις 80*3=240 240 ιτεμς= καψημο καψημο=κοσμο κοσμο = διασκεδαση.για αυτο 8α ιταν καλο τα αναβαθμιστικα να ειναι απο metins [θα ηταν ορεο να εβγενε σιχνα για να μιν ιπαρχη κινισι] σε φαση anemus αλα θα ακσιζη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
qwertyqwerty

avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2015

Σέρβερ-Εγκατάλειψη  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβερ-Εγκατάλειψη    Σέρβερ-Εγκατάλειψη  I_icon_minitimeΠεμ 10 Δεκ - 2:08

Θα πω και εγω την γνωμη που ειμαι ενας απο αυτους που δεν πολυμπαινω πλεον!
Ο Σερβερ ειναι καλα στιμενος γενικα αλλα ειναι πολυ δυσκολο σε σημειο εκνευριστικο και οχι σε σημειο να θες να κανεις φαρμ ,υπαρχουν παιχτες που καλος η κακως διαθετουν 2-3 ωριτσες να αφιεροσουν στον μετιν και με 2-3 ωρες θες παρα πολυ για να φτιαξεις ιτεμς !επισης εκτος απο το φαρμ εχεις και το εχπ που ειναι εξισου δυσκολο !το οτι το pvp ειναι Unbalanced πιστευω ειναι το λιγοτερο !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
antonaros14

avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2015

Σέρβερ-Εγκατάλειψη  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβερ-Εγκατάλειψη    Σέρβερ-Εγκατάλειψη  I_icon_minitimeΠεμ 10 Δεκ - 12:45

καλησπερα,θα πω και εγω δυο πραγματα που νομιζω ισχυουν και καποια για να φτιαχτουν και να κανουν τον σερβερ ακομη πιο ωραιο!
αρχικα ο σερβερ ειναι πολυ καλος.ναι θελει δουλεια(συγκεκριμενα ΠΟΛΥ!)αλλα αυτο ειναι και το ωραιο για εμενα..βεβαια οπως ανεφερε και ο φιλος απο πανω οσοι διαθετουν 2-3 ωριτσες θελουν κανα μηνα(μπορει και περισσοτερο)για να πανε 270lvl και να ειναι φουλ!
για να βελτιωσετε τον σερβερ θα μπορουσατε..αρχικα! τα κουτια boss να ριχνουν τα αναβαθμιστικα!επισης η ποσοτητα των αναβαθμιστικων που πεφτουν να ειναι ιδια..για παραδειγμα ειμαι 156lvl και εχω 13 κοκκινα δρακοατσαλια και 4 μωβ υφασματα!(οπως και με τους μαγικους σπορους ισχυει αυτο!).για το pvp δεν γνωριζω καθως δεν εχω κανει αλλα απο οτι ακουω θελει φτιαξιμο!(εχετε φτιαξει ομαδα και νομιζω ειστε οι μοναδικοι που το κανατε αυτο και μπραβο σας..αλλα νομιζω οτι αυτο επρεπε να το ειχατε ελεγξει με τους beta testers!δεν εχει σημασια ομως το κανετε τωρα!)..επισης το xp σε ορισμενα lvl ειναι τρομερα δυσκολο...
να πω και για bug..ορισμενα metins και boss στον 140lvl χαρτη χανουν γρηγορα ζωη...εγω προσωπικα σκαω 13κ στα μετινς και ξαφνικα βλεπεις απο 100κ πχ να πηγαινουν 90κ επειδη βγηκαν τα τερατα!το ιδιο ισχυει και για τον boss!!!σε ορισμενα σκουλαρικια(τουλαχιστον αυτα θυμαμαι)το νουμερο + που τα εχεις δεν φαινεται...γραφει κατι αλλο(κινεζικα? Razz ))
α επισης αλλο ενα παραπονο ειναι τα event και οι gms..δεν υπαρχουν στο παιχνιδι gms παρα μονο 2(admins νομιζω?!)που ναι μεν ασχολουνται με τα παντα..δεν φτανουν ομως για ερωτησεις ingame και δεν κανουν και events(για ολα τα lvl!!!κανα ox πχ?!)
αυτα απο εμενα..ελπιζω να βοηθησα λιγακι! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SharpEgde

avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2015
Ηλικία : 30
Τόπος : Athens

Σέρβερ-Εγκατάλειψη  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σέρβερ-Εγκατάλειψη    Σέρβερ-Εγκατάλειψη  I_icon_minitimeΠεμ 10 Δεκ - 17:03

Λίγο διαφήμιση του Server σας δεν θα έβλαπτε καθόλου.Αντ' αυτού θα βοηθούσε αρκετά...θα μπορούσατε να βάλετε ενα σύστημα "vote for coins" στο Site σας σε αντάλλαγμα κάποια αναβαθμιστικά "in game" έτσι ώστε να δώσετε την ευκαιρία σε καινούργιους παίχτες και να αυτοβοηθιούνται αλλα και να διαφημίζουν τον Server μας!! Υπάρχουν πολλοί τρόποι να μπεί κόσμος στον Server.. Το θέμα είναι να υπάρχει θέληση και χρόνος!!!
Καλή συνέχεια !!! SharpEgde
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σέρβερ-Εγκατάλειψη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
League Of Gods-Metin2 Forum :: Γενική κατηγορία :: Βοήθεια και ερωτήσεις-
Μετάβαση σε: